Colloidal Silver

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolloidal Gümüş

1."Sağlık ve Hastalıkta Kolloidlerin Kullanımı" Kolloidal gümüşün bağırsak sorunlarında etinliği kanıtlandı. Dr. Henry Crooks colloidal gümüşün anti mikrobiyal olduğunu, insana zararsız olduğunu ve hiçbir şekilde toksik olmadığını buldu.Kimyasal ilaçların tersine, kolloidal gümüş bir antibiyotik olarak yüksek dozlarda da kullanılabilir, kimyasal antibiyotiklere nazaran daha iyi sonuçlarla. Bütün virüs, mantar, bakteri, streptoc occus, staphylococcus ve diğer patojenik mikro organizmalar gümüşle temas ettikten sonra 3-4 dakika içinde ölüyor.

Yüksek dozlarda bile herhangi bir yan etkisi yok.

 

2. Dr. Robert Becker, "Vücut Elektriği" adlı kitabın yazarı,düşük gümüş düzeyi ve hastalıklar arsında bağlantı buldu.Gümüş eksikliğinin bağışıklık sisteminin düzgün çalışmamasından sorumlu olduğunu söyledi.

Dr.Becker gümüşün bütün patojenleri öldürdüğünü ve vücuda herhangi bir zarar vermediğini söyledi.Gümüşün hastalık yapan organizmaları öldürmekten daha fazlasını yaptığını belirtmişti.Gümüş aynı zamanda hasarlı dokuların tamirinin uyarılmasını sağlıyordu.Yanık tedavisi gören hastalar ve yaşlı insanlar gümüş kullanıldığında daha hızlı iyileşiyorlardı .

Kanser hücrelerinin normale döndüğünü gördü.
Diğer antibiyotiklere direnç gösteren bütün patojenler kolloidal gümüş tarafından öldürülüyordu.
 

3. "Gümüş Kudretli Mikrop Savaşçımız" Science Digest Mart 1978.

Bir anitbiyotik olarak kolloidal gümüş 650 hastalık yapıcı mikro organizmayı öldürüyor.

Gümüş dünaymızdaki en kuvvetli antibiyotik ve üstelik hiç bir toksik özelliği yok ve bakteriler gümüşe karşı direnç geliştiremiyor.

37 ülkede gümüş teknolojisini izleyen Gümüş Enstitüsü Müdürü Richard L. Davies, 4 yıl içinde gümüşün 87 yeni tıbbi kullanım alanı bulduğunu söyledi.

4. İsveç'de bulunan Karolinska Enstitüsünde

Dr. Bjorn Nordstrom, gümüşü kanser tedavisinde kullanıyor.
5. Amerikan Besin ve İlaç Dairesi FDA 1938 öncesinde kabul edilmiş bir ilaç olduğundan, kolloidal gümüşün aynı şekilde pazarlanabileceğini belirtmiştir.
13 Eylül 1991 tarihli FDA tüketici güvenliği memuru H.Arold Davis.

6. "Eczacılıkta kolloidal Gümüş Preparatları"
British Medical Journal, Şubat 1923: "Saf Gümüş Tamamen Güvenli"Yüksek gümüş oranlarında yapılan testlerde tedavi edici özelliğe sahip olduğu ispatlandı.

7. Provo Herald, 13 Şubat 1992, sayfa D1: "AİDS e Çare Olarak Colloidal Silver“.
8. Amerikan İlaç İndeksi, İnorganik İlaç Kimyası bölümünde kolloidal gümüşü mikrop öldürücü olarak tanıdı.

9. Tıp Sözlüğünün 6. baskısında hafif gümüş proteini ilaç olarak listelendi.

 Mikrobial Üremenin Kontrolü

Prof. Dr. Mustafa Arda


Gümüş (Ag): Lokal antiseptik olarak %1 oranında gonokok ve göz hastalıklarında, ve organik bileşikleri de (argyrol, argonin, protargol) burun, boğaz ve göz dezenfeksiyonlarında yararlanılır. Gümüş preparatları, daha ziyade eriyebilir gümüş tuzları ve kolloidal gümüş halinde antiseptik olarak kullanılırlar

 Kaynak:

Temel Mikrobiyoloji ;

Genişletilmiş İkinci Baskı.

Medisan Yayın Serisi no 46. 2000 yılı basımı 548 sayfa kitap.

 650'den fazla hastalığı iyileştiriyor.


Kolloidal gümüşün 650 mikro organizmayı öldürebildiği rapor ediliyor.
Bu kolloidal gümüş almak mikropların neden oldukları hastlaıkları anında tedavi edecektir anlamına gelmiyor tabi ki.
Kolloidal gümüş mikropları, virüsleri, bakterileri, mantarları sadece onlarla belirli bir süre temasa geçebilirse öldürür.
Kolloidal gümüş kullanırken dikkat edilmesi gereken husus, hasta bölgeye yeteri kadar yüksek oranda kollodial gümüşün ulaşmasını sağlamaktır.

Kolloiadal gümüşü eğer gümüşe karşı alerjiniz varsa kullanmayın.


Aşağıdaki hastalıklar kolloidal gümüşün başarıyla kullanıldığı 650 hastalığın bir kısmı:


Sivilceler, AİDS, alerjiler, apandist, eklem iltihabı, ayak mantarı, mesane iltihabı,

kan parazitleri, kan zehirlenmesi, haşlanmalar, yanıklar, kanser, kandida, kolera, kolit, konjonktiv sistit, deri iltihabı, diyabet, dizanteri, egzema, lif dokusu iltihabı, gastrit, bel soğukluğu, saman nezlesi, uçuk, iltihaplı isilik, hazımsızlık, kornea iltihabı, cüzzam, lösemi, deri veremi, lenf damarı iltihabı, sıtma, menenjit, nevrasteni, parazitler, zatürre, akciğer zarı iltihabı, prostat, kaşıntı, sedef hastalığı, göz iltihabı,

burun iltihabı, romatizma, saçkıran, kızıl hastalığı, mikrobiyal kulak, burun, bogaz,

göz hastalıkları, sebore, zona, cilt kanseri, staphylococcus ve streptococcus enfeksiyonları, tüberkiloz, bademcik iltihabı,trahoma, mide ülseri.

 Gümüs(1100 ppm kolloidal gümüs), oral olarak kullanilan bir çalismada ve deney tüpü çalismasinda AIDS e sebep olan HIV virüsünün kopyalanmasini engellemistir.

Kalp dolasim sistemi :
Gümüs, oral olarak alindiginda kalp iç zari iltihaplanmasina sebep olan bakterileri bozarak endocarditis denen bu iltihaplanmayi iyilestirir.
 Agiz sagligi :

Gümüs gargarasi, gingivite sebep olan zararli bakterileri bozarak iyilestirme saglar.
Orta gümüs protein dislerdeki periodontal rahatsizligi önlemede ve iyilestirmede etkindir.

Solunum sistemi :
 
Gümüsün orta gümüs protein formu oral olarak kullanildiginda farenjit leri iyilestirir.
Gümüsün orta gümüs protein formu akut bakteriyel sinüzitlerde ve allerjik fungal sinüzitlerde basarili bir iyilestirme saglar.
Gümüsün orta gümüs protein formu oral olarak kullanildiginda whooping öksürügünü iyilestirir.


Seksüel sistem :
 
Rahim e günde iki kere sürülen gümüs, zararli bakteri ve mayalarin sebep oldugu endocervicitis iltihaplanmasini iyilestirir.

 Bu plastik siselerde saglanamadigindan plastik ambalajlar kullanilmaz.
 

TÜRLER

KİMYASAL ANTİBİYOTİKLER

Bakteriler

Bazı çeşitlerinde etkilidir

Virüsler

Hiç bir etkiye sahip değildir

Mantarlar

Hiç bir etkiye sahip değildir

Bağışıklık Sistemi

Zayıflatır ve zarar verir

TÜRLER

GÜMÜŞ SUYU

Bakteriler

Sınırsız etkiye sahiptir

Virüsler

Sınırsız etkiye sahiptir

Mantarlar

Sınırsız etkiye sahiptir

Bağışıklık Sistemi

Güçlendirir ve tamamlar

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                              

 

 

 

 

 

                                                                                                     Kaynak: Weimar 

 

 

  

Kolloidal Gümüş


Süper Antibiyotiğin Yeniden Keşfi

Kolloidal gümüş kuvvetli ve doğal bir antibiyotik ve enfeksiyonlara karşı etkili bir koruyucudur.

Bir katalizör olarak,tek hücreli bakterilerin,virüslerin ve mantarların oksijen metabolizmaları için ihtiyaç duydukları enzimi çalışmaz hale getirir.

Vücut kimyasına ve enzimlerine hiç bir zarar dokunmadan mikro organizmalar yok edilmiş olur.

Kolloidal gümüş 1940 lara kadar dünyada oldukça yaygın bir şekilde antibiyotik olarak kullanılıyordu.Fakat sentetik antibiyotkilerin daha ucuza üretilebilmesi ve kâr marjının daha yüksek olması nedeniyle,gümüş unutulmaya ve unutturulmaya başladı.Günümüze gelene kadar pek çok insan gümüşün bu özelliklerinden haberdar bile değildi.

Sentetik antibiyotiklerin bakterilere karşı başarısız olması,bakterilerin sentetik antibiyotiklere karşı direnç geliştirmeleri ve sentetik antibiyotiklerin yan etkilerinin neredeyse faydalarından daha fazla olması neticesinde alternatif antibiyotik arayışları başladığında 1940 lardan sonra adeta unutturulmaya çalışılan kolloidal gümüş tekrar hatırlandı.Bugün Amerika'da aleyhinde sürdürülen anti kampanyalara rağmen doğal bir antibiyotik olarak oldukça revaçta.

Gümüşün antibiyotik özellikleri aslında çok eskiden beri biliniyor.İnsanların gümüşü günlük hayatlarında,mutfak gereçleri,süs eşyası,saklama kabı olarak kullandıklarını biliyoruz.

İngiltere'de ağzında gümüş kaşıkla doğmak diye bir deyim vardır.Bu deyim şanslı insanlar için kullanılır.Eskiden zenginler yeni doğan çocuklarına emmesi için gümüş kaşık verirlerdi.Böylece çocuk hastalıklara karşı korunmuş oluyordu.

Avrupa'da Veba salgınında kıtanın neredeyse 3 de 1 i ölmüştü.Ama çingenelere hiç bir şey olmamıştı.Çünki çingeneler gümüş ve kalay konusunda uzmandılar.Gümüşü damar yoluyla vücuda zerk ediyorlardı.Avrupa vebadan kasıp kavruluken onlara bir şey olmamıştı.

Bugün gümüş anti mikrobiyal özellikleriyle yeniden meşhur oldu.Gümüş ipliğinden üretilen tekstil ürünleri bütün dünyada hızla yayılıyor.Gümüş ipliğinden üretilen çoraplar,tişörtler,şapkalar,baş örtüleri,montlar pazarlarda yerini alıyor.Yakında dünya ordularının askeri kıyafetleri gümüş ipliğinden üretilebilir.

Gümüş aynı zamanda iyi bir manyetik alan önleyici.Cep telefonlarının ve baz istasyonlarının neden olduğu elektro manyetik alanların zararlarından korunmak için de gümüş ipliğinden üretilen giysiler tercih ediliyor.Yakında perdelerimiz gümüş ipliğinden olabilir.

Kolloidal gümüş insan ve hayvan sağlığından başka alanlarda da kendine yer buluyor.İnsan ve hayvan sağlığına zararlı tarım ilaçlarının yerine kolloidal gümüş kullanılabiliyor.

Ayrıca su temizliğini sağlamak için de kullanılabiliyor.

Önceki Araştırmalar

Kolloidal gümüş 1938'lere kadar yaygın olarak kullanılıyordu.Pek çok insan büyüklerinin,sütü oda sıcaklığında bozulmadan korumak için,sütün içine gümüş para koyduğunu hatırlar.

20 yüzyıla geçerken bilim adamları vücuttaki en önemli sıvıların kolloidal olduğunu keşfetmişti.Burada kolloidal kelimesinin anlamını açıklamada fayda var.Bir maddenin kendisi için çözücü olmayan bir ortamda 10 üzeri -5 ve 10 üzeri -7 cm boyutlarında dağılmasıyla oluşan çözeltiye kolloidal çözelti denir.

Vücudumuzda bulunan en önemli sıvılardan biri olan,hücrelere besin ve oksijen taşıyan kan, kollidal yapıdadır.

1938 lere kadar kolloidal gümüş doktorlar tarafından bir antibiyotik olarak kullanılıyor ve yüksek teknoloji olarak görülüyordu.

Fakat üretim metodları yüksek maliyetliydi.İlaç endüstrisi üretimi daha kolay ve daha kazançlı sentetik ilaçlar üzerine eğilince kolloidal gümüş unutuldu.

Amarikan Besin ve İlaç İdaresi (FDA) kolloidal gümüşü 1938 öncesi bir ilaç olarak tanımlamaktadır.

13/9/1991 tarihinde FDA tarafından yazılan bir raporda kolloidal gümüş ürünlerinin 1938 den önce sunulduğu şekilde ve önerildiği hastalıklar için kullanılabileceği söyleniyor.

Çağdaş Araştırmalar

1970'li yıllarda,Vücut Elektriği kitabının yazarı Robert O. Becker kol ve bacaklar,omurilik ve organlarda yenilenmeyi incelerken gümüş iyonlarının kemik gelişimini uyardığını ve bakterileri öldürdüğünü keşfetti.

Science Digest dergisinin Mart 1978 tarihli sayısında Güçlü Mikrop Savaşçımız" adlı makalede "gözlerimizi açan araştırmaya teşekkürler,gümüş modern tıbbın ilgi alanına giriyor,sentetik antibiyotik ilaçlar yarım düzine farklı mikro organizmayı yok edebiliyorken,gümüş 650(Altıyüzelli) farklı mikro organizmayı öldürüyor.Üstelik gümüş toksik değil." diye yazıyor.

Makale,biyokimyacı ve gümüş araştırmalarında öncülük yapan Dr.Harry Margraf'ın,"gümüş sahip olduğumuz en kuvvetli mikrop öldürücü" sözüyle bitiyor.

Nasıl Çalışıyor?

Kolloidal gümüşün bir virüsün,bakterinin,mantarın yakınında bulunması,bu mikro organizmaların oksijen metabolizma enziminin çalışmasını engelliyor.Mikro organizmaların oksien metabolizmalarını,bizim ciğerlerimize benzetirsek bir manada gümüş iyonları bu mikro organizmaların ciğerlerini çalışmaz hale getiriyor.

Bir kaç dakika içinde hastalığa neden olan mikro organizma, boğuluyor ve ölüyor.Vücuttan bağışıklık sistemi vasıtasıyla atılıyor.

Faydalı enzimleri de öldüren kimyasal antibiyotiklerin aksine,kolloidal gümüş insan vücudundaki faydalı enzimlere bir zarar vermeden sadece tek hücreli mikro organizmaların enzimlerini yok eder.Kolloidal gümüş insanlar,bitkiler ve bütün çok hücreli canlılar için güvenlidir.

Üretim Kalitesi

En yüksek kalite elektro-kolloidal/kimyasal olmayan metodla üretilendir.Bu metotda gümüş partikülleri ve su kolloide edilir.Elektirk akımı ile gümüş su içinde çözündürülür,su ve gümüş birbirine bağlanır.

Ürün şişesi ve damlalığı mutlaka cam olmalıdır.Güvenli gümüş konsantrasyonu 3-5 ppm dir.Bu orandan daha yüksek konsantrasyonlu ürünler mikropları öldüremez.

Kollodial Gümüşün Absorbsiyonu

Oral olarak alındığında kolloidal gümüş ağızda absorbe edilerek kana karışır ve hücrelere ulaşır.Çözeltiyi yutmadan önce dilin altında biraz bekletmek daha hızlı absorbe olmasını sağlayacaktır.

3 veya 4 gün içinde gümüş, dokularda toplanacak ve fayda sağlamaya başlayacaktır.

Kolloidal gümüş böbrekler,lenf sistemi ve bağırsaklar tarafından bir kaç hafta içinde atılır.

Tehlikeli patojenlere sürekli maruz kalınıyorsa koruma sağlamak için,kolloidal silver önerilen dozda her gün kullanılabilir.

Hafif yanıklarda kolloidal gümüş,enfeksiyona yakalanmayı engelleyerek yaranın iyileşmesini hızlandırabilir.

Kronik veya ciddi durumlar

5 ppm lik kolloidal gümüşün 1 çay kaşığı 25 mikrograma eşittir.(mcg).Günde 1 - 4 çay kaşığı genelde güvenli miktar olarak kabul edilir.Bu miktarda uzun süre kullanılabilir.

Bu miktardan fazlası terapatik miktar olarak kabul edilir ve sadece belli bir zaman dilimi için kullanılmalıdır.

Hastalık durumunda doğal tedavi uzmanları,günlük normal miktarın 2-3 katı kadar kolloidal gümüşü 30-45 gün boyunca kullanılabileceğini söylüyor.

Eğer vücudunuz çok hasta veya toksisite çok yüksekse,tedavi etmek için acele edip,herşeyi birdenbire yapmayın.

Patojenler ani bir şekilde yok edilirse vücudun 5 temizleme organı(böbrek,karaciğer,cilt,ciğerler ve bağırsaklar) aşırı yüklenme yaşayabilir,bu da soğuk algınlığındaki gibi,baş ağrısı,halsizlik,baş dönmesi,mide bulantısı ve kas ağrısına neden olabilir.

Kolloidal gümüş miktarını normal dozda alın,distile edilmiş su tüketimini artırın.

Bazıları kolloidal gümüşü,sinüslere ve burun kanallarına ulaşmak için burun spreyi olarak
kullanıyor.

Kolloidal gümüşü mutfak ve banyo yüzeylerinin dezanfektesi için kullananlar da var.

Cilt,boğaz yaraları,gözler,yanıklar

Kolloidal gümüş kesiklerde,tahrişatta,açık yaralarda acı vermeden kullanılır.

Bir bebeğin gözlerine bile uygulanabilir.Bazı antiseptikler gibi doku hücrelerini yok etmez.

Bir koltuk altı deodorantı olarak mükemmeldir.Çünki koltuk altı kokusunun en önemli nedeni ter bezlerinden salınan maddelerle beslenen bakterilerdir.

Kollodial gümüş egzema,kaşıntı,sivilce ve böcek ısırıklarına karşı da etkilidir.

Suyu temizlemek için 1 galon (3.78 litre) suya 1 yemek kaşığı kolloidal gümüş ekleyebilirsiniz.Suyu iyice çalkalayın ve 6 dakika bekleyin.

Hayvanlar ve Bitkiler Üzerinde Kullanımı

Kolloidal gümüş bütün ev hayvanları üzerinde etkilidir.Vücut ağırlığına uygun oranlarda kullanıldığında insanlardaki sonuçların aynısını sağlar.

Bitkilerde mantar,bakteri ve virüslerin neden olduğu hastalıklarda sulandırılmış süspansiyon yapraklara sıkılır ve toprağa verilir.

Bahçede,tarlada,serada suya yeterli miktarda ekleyin,gerisini bitkilere bırakın.

Mikroplara Karşı Toleransı

Kimyasal antibiyotiklere karşı direnç geliştiren süper bakterileri herkes duymuştur.Kolloidal gümüşe karşı mutasyon yoluyla herhangi bir direnç geliştirmeleri mümkün görünmüyor.

Ayrıca kolloidal gümüş diğer ilaçlarla herhangi bir etkileşimde bulunmaz.Kolloidal gümüş vücutta,toksik etki yapmaz.Kolloidal gümüş mikropların oksijen metabolizma enzimlerinden başak bir şeyle etkileşime girmez.
Kolloidal gümüş ademoğlunun bir çok hastalığı için güvenli,kuvvetli ve doğal bir antibiyotiktir.

***Herhangi bir ilaçla kolloidal gümüşün etkileşime girdiğine dair bir rapor bulunmamaktadır.

Çok büyük miktarlarda tüketilmediği sürece aşırı doza ulaşmak mümkün değildir.

****Kolloidal gümüş kullananlar tarafından bir çok enfeksiyon için hem bir ilaç hem de bir koruyucu olarak rapor edilmiştir.

Vücuttataki sıvıların çoğu kristalize yapıda değil kolloidal yapıda olduğundan,kolloidal maddeler vücut tarafından daha kolay absorbe edilir.Bu yüzden kolloidal gümüş mikroplara karşı en etkin antibiyotiktir.

Kolloidal süspansiyon bir maddenin partiküllerinin elektrik akımıyla başka bir madde içinde çüzdürülmesiyle oluşur.

Homojenize süt,aerosol spreyleri kolloidal süspansiyonlardır.

Mikroplara maruz kalma ihtimali yüksekse, kolloidal gümüş her gün ağız yoluyla alınabilir ya da cilt problemlerinde merhem olarak cilde uygulanabilir.İkinci bir savunmamekanizmasına sahip olmak gibidir.

Gümüş sadece bir katalizör gib davranır,toksik değildir.Alışkanlık yapmaz.

Kolloidal gümüş parazitleri de yok eder.Çünki parazitler tek hücreli yumurtalarla ürerler ve gümüş bu safhadayken onları yok eder.

Gümüş kullanan yaşlı insanlar eskiye nazaran daha enerjik olduklarını rapor ediyorlar.Daha enerjikler çünki gümüşten önce hastalıkları için harcadıkları enerji artık normal aktivitelerine harcanıyor.

Kolloidal gümüş kullananlarca sindirimlerinin daha iyi olduğu da rapor ediliyor.

Yapılan araştırmalar kolloidal gümüşün yaralarda ve yanıklarda daha hızlı iyileşme sağladığını gösteriyor.

Kolloidal silverın her hangi bir tadı yoktur.Bir bebeğin gözünü bile incitmez,mide sorunlarına neden olmaz.

650'den fazla hastalığı iyileştiriyor.

Kolloidal gümüşün 650 mikro organizmayı öldürebildiği rapor ediliyor.

Bu kolloidal gümüş almak mikropların neden oldukları hastlaıkları anında tedavi edecektir anlamına gelmiyor tabi ki.

Kolloidal gümüş mikropları,virüsleri,bakterileri,mantarları sadece onlarla belirli bir süre temasa geçebilirse öldürür.

Kolloidal gümüş kullanırken dikkat edilmesi gereken husus,hasta bölgeye yeteri kadar yüksek oranda kollodial gümüşün ulaşmasını sağlamaktır.

Kolloiadal gümüşü eğer gümüşe karşı alerjiniz varsa kullanmayın.

Aşağıdaki hastalıklar kolloidal gümüşün başarıyla kullanıldığı 650 hastalığın bir kısmı:

Sivilceler,AİDS,alerjiler,apandist,eklem iltihabı,ayak mantarı,mesane iltihabı,kan parazitleri,kan zehirlenmesi,haşlanmalar,yanıklar,kanser(Referans 2,4,7),kandida,kolera,kolit,konjonktivsistit,deri iltihabı,diyabet(Referans 1),dizanteri,egzema,lif dokusu iltihabı,gastrit,bel soğukluğu,saman nezlesi,uçuk,iltihaplı isilik,hazımsızlık,kornea iltihabı,cüzzam,lösemi,deri veremi,lenf damarı iltihabı,sıtma,menenjit,nevrasteni,parazitler,zatürre,akciğer zarı iltihabı,prostat,kaşıntı,sedef hastalığı,göz iltihabı,burun iltihabı,romatizma,saçkıran,kızıl hastalığı,mikrobiyal kulak,burun,bogaz,göz hastalıkları,sebore,zona,cilt kanseri,staphylococcus ve streptococcus enfeksiyonları,tüberkiloz,bademcik iltihabı,trahoma,mide ülseri.

 Kullanım Şekli

YETİŞKİNLERDE: Dozaj için aşağıdaki grafiğe bakınız.Önerilen dozu 2-3 dakika dilinizin altında beklettikten sonra yutun. Etksini daha iyi hisstemek için günde6-8 bardak su için.Kolloidal Gümüş hamileler için,önerilen dozlarda güvenlidir.

ÇOCUKLARDA: Dozaj için aşağıdaki grafiğe bakın.Önerilen doz günde 3 kez aç karna alınır.2-3 dakika dil altında beklettikten sonra yutulur.Çocuklar da günde 3-4 bardak su içmelidir.

4 çk*

 

 

 

 

 

 

 

 

3.5 çk

 

 

 

 

 

 

 

 

3 çk

 

 

 

 

 

 

 

 

2.5 çk

 

 

 

 

 

 

 

 

2 çk

 

 

 

 

 

 

 

 

1.5 çk

 

 

 

 

 

 

 

 

1 çk

 

 

 

 

 

 

 

 

0.5 çk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12kg

23kg

34kg

57kg

68kg

80kg

91kg

103kg

 

* çk:Çay kaşığı

Kolloidal silver kullandıktan sonra bazı insanlarda ,ölü patojenlerin vücuttan atılması nedeniyle hafif baş ağrısı veya ishal oluşabilir.Atıkların vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olmak için bol bol su içilmelidir.

GÖZ,KULAK VE BURUN DAMLASI OLARAK

Göze,kulağa ve buruna günde 3 kez 1-2 damla uygulayın.Göz banyosu için 5-7 damla uygulayın

HARİCEN KULLANIMI

Kolloidal Gümüş, yaralar,yanıklar,mantar,siğil,sivilce ve diğer deri hastalıklarında da etkilidir.Günde 3 kez pamuk yardımıyla hasta bölgeye uygulayın.Gümüş hasta bölgeye en az 10 dakika uygulanmalıdır.Haşlanma,siğil ve yaralarda kolloidal gümüşü uyguladıktan sonra üzerine pamuk koyup yara bandı yapıştırın.

 Hamilelikte kollodial gümüş kullanacaksanız,ölü patojenleri vücuttan atacak olan lenf sisteminin daha iyi çalışmasını sağlamak için bol bol su için ve derin nefis egzersizleri yapın.

 Tek hücreli mikro organizmaların diğer antibiyotiklerde olduğu gibi,kolloidal gümüşe karşı mutasyon geçirip direnç kazanmaları imkânsızdır.

Kolloidal gümüş diğer ilaçlarla etkileşime girmez.Kolloidal gümüş güvenli ve doğaldır.

Referanslar

1. "Sağlık ve Hastalıkta Kolloidlerin Kullanımı" Kolloidal gümüşün bağırsak sorunlarında etinliği kanıtlandı. Dr. Henry Crooks colloidal gümüşün anti mikrobiyal olduğunu,insana zararsız olduğunu ve hiçbir şekilde toksik olmadığını buldu.Kimyasal ilaçların tersine,kolloidal gümüş bir antibiyotik olarak yüksek dozlarda da kullanılabilir,kimyasal antibiyotiklere nazaran daha iyi sonuçlarla.Bütün virüs,mantar,bakteri,streptococcus, staphylococcus ve diğer patojenik mikro organizmalar gümüşle temas ettikten sonra 3-4 dakika içinde ölüyor.Yüksek dozlarda bile herhangi bir yan etkisi yok.
2. Dr. Robert Becker, "Vücut Elektriği" adlı kitabın yazarı,düşük gümüş düzeyi ve hastalıklar arsında bağlantı buldu.Gümüş eksikliğinin bağışıklık sisteminin düzgün çalışmamasından sorumlu olduğunu söyledi.Dr.Becker gümüşün bütün patojenleri öldürdüğünü ve vücuda herhangi bir zarar vermediğini söyledi.Gümüşün hastalık yapan organizmaları öldürmekten daha fazlasını yaptığını belirtmişti.Gümüş aynı zamanda hasarlı dokuların tamirinin uyarılmasını sağlıyordu.Yanık tedavisi gören hastalar ve yaşlı insanlar gümüş kullanıldığında daha hızlı iyileşiyorlardı.Kanser hücrelerinin normale döndüğünü gördü.
Diğer antibiyotiklere direnç gösteren bütün patojenler kolloidal gümüş tarafından öldürülüyordu.

3. "Gümüş Kudretli Mikrop Savaşçımız" Science Digest Mart 1978.Bir anitbiyotik olarak kolloidal gümüş 650 hastalık yapıcı mikro organizmayı öldürüyor.Gümüş dünaymızdaki en kuvvetli antibiyotik ve üstelik hiç bir toksik özelliği yok ve bakteriler gümüşe karşı direnç geliştiremiyor.37 ülkede gümüş teknolojisini izleyen Gümüş Enstitüsü Müdürü Richard L. Davies,4 yıl içinde gümüşün 87 yeni tıbbi kullanım alanı bulduğunu söyledi.

4. İsveç'de bulunan Karolinska Enstitüsünde Dr. Bjorn Nordstrom,gümüşü kanser tedavisinde kullanıyor.

5. Amerikan Besin ve İlaç Dairesi FDA 1938 öncesinde kabul edilmiş bir ilaç olduğundan,kolloidal gümüşün aynı şekilde pazarlanabileceğini belirtmiştir.
13 Eylül 1991 tarihli FDA tüketici güvenliği memuru HArold Davis.
6. "Eczacılıkta kolloidal Gümüş Preparatları"
British Medical Journal,Şubat 1923: "Saf Gümüş Tamamen Güvenli"YÜksek gümüş oranlarında yapılan testlerde tedavi edici özelliğe sahip olduğu ispatlandı.

7. 1932 yılı nobel ödülü sahibi Dr. Otto Warberg kanserin oksijen eksikliği ve şekerin fermantasyonu sonucu oluştuğunu belirtti.

8. Provo Herald, 13 Şubat 1992, sayfa D1: "AİDS e Çare Olarak Colloidal Silver.

9. Amerikan İlaç İndeksi, İnorganik İlaç Kimyası bölümünde kolloidal gümüşü mikrop öldürücü olarak tanıdı.

10. Tıp Sözlüğünün 6. baskısında hafif gümüş proteini ilaç olarak listelendi.

11. Ev Yapımı Tıbbi Gümüş,Maurice Worthington, M.D., 1928.
12. "Eczacılıkta Kolloidal Gümüş Preparatları"British Medical Journal, 1932.

13. Kraliyet Ailesi dünya genelinde kanlarındaki gümüş nedeniyle mavi kanlılar olarak adlandırılırdı.Gümüş tabaklardan yerler,yiyecekleri gümüş kaplarda saklarlardı.Doktora htiyaç yoktu.Halk ise genelde hastaydı.
14."Kolloidal Gümüş Alternatif Antibiyotik",Lloyd Michael Canty ve Zane Baranowski

15. "Kansersiz Dünya" Amerika'da Alopatik Tıbbın Tarihi,Edward Griffin.

16. "Vücut Elektriği ve Çapraz Akımlar" Robert Becker.
17. "Toprağın Sırları"Christopher Bird and Peter Tompkins.
18. "İğneyle Cinayet" Eustace Mullin.

19. Kimyanın Mucize Kolloidleri,Kenneth Andrews. The Readers Digest, March 1936. Dr. Frederick Macy,Amerika'nın en iyi bakteriyologlarından biri.

20. John Hopkins Hastanesi,Gümüş Hakkında Yeni Haberler,Dr. Leonard Herschberg

21. Michael D. Lemonick. Katiller Her Yerde, Time Magazine, 12 Eylül 1994.

22. Searle, A.B. Kolloidal Gümüşün Sağlık ve Hastalıkta Kullanımı Kasım, 1913, sayfa 83 Dr. Henry Crookes

23. Kolloidal Gümüş,Nerelerdeydin? Iris A. Moore, The New Times, Seattle WA, Mayıs 1994

24. Brentano, L. MD, Margraf, H, Monafo, W.W. MD, Moyer,C.A. Kolloidal Gümüşün Antibakteriyel Etkinliği
Surgical Forum sayı 17, 1966, sayfa. 76-78

25. Kolloidal Gümüş Raporu,En İyi Saklanan Sır
Martha Duncan.

26. Thurman, R.B. ve Gerba, C.P. (1989) Bakır ve Gümüşün Bakteri ve Virüs Dezenfeksiyonunda Moleküler Mekaniği,alıntı:Dr. Richard Davies, Gümüş Enstitüsü sayı. 18, 4, sayfa 295

27. Oksijen Tedavileri,Ed Mc Cabe.

28. H.E.L.P ful News, Sayı 8 No. 9

29. Science Digest, Mart 1978,Jim Powell

30. Harold Davis, U.S. FDA Mektubu,Eylül 1991

31. The Olympian,Pazar,Şubat 20, 1994 Alexander Tomasz / San Francisco, Associated Press

32. Newsweek Magazine,Mart 28, 1994 Antibiyotikler,Mucize İlaçların Sonu mu?

33. Magnzeyum Okstazon,Kolloid Araştırma Fonu

34. Newsweek Magazine,22 Mayıs,1995.Korku Salgını

KOLLOİD GÜMÜŞ NEDİR?

   Simgesi Ag olan, beyaz, parlak, kıymetli bir metalik element

   Çözücü içerisinde çok küçük parçacıklar halinde asılı duran cisimciklere "kolloid" denir

   Su içerisinde bulunan gümüş partiküllerinin kolloidal karışımıdır.Bir kolloid ultra mikroskopik büyüklükte bir nesnedir.

Gümüş kolloid elektroliz yöntemi ile arıtılmış su içerisinde askıda duran çok küçük saf gümüş parçacıklarından başka bir şey değildir.

cs (colloidal silver)- cs'nin kokusu yoktur, tadı yoktur ve hiçbir ilaç ile sağlık sorununu ve diyet ile bilinen negatif etkisi yoktur. İnsan

bedeninde yapay hiçbir değişim yaratmaz.  Dünya gezegenindeki insanların sağlığı için titanyum ve altın ile birlikte tanrı tarafından

sağlanmış doğal bir antibiyotik olduğuna inanılır.

Gümüş, aynı zamanda metal mineral de olan bir iz elementtir. Periyodik tabloda, esansiyel besin olarak belirtilmemiş, hala transisyonel

metal mineral olarak yer almaktadır. İlginç olan, gümüşün normal besinimizin bir parçasını oluşturduğunun belgelenmiş olmasıdır.

Tahminler, günde 22-88 mikrogramı sindirdiğimizi sunmaktadır. Gerçekte, vücudumuz normalde yaklaşık 1,000 mikrogram (1 mg)

gümüşten oluşmaktadır. Gümüş nadir bir element olmasına rağmen, yer kabuğunda ortalama 0.1 ppm  ve toprakta 0.3 ppm oranında

bulunmaktadır. Gümüş, doğal prosesler yoluyla havaya ve suya yayılmaktadır.

 

Elementlerin ve inorganik bileşenlerin özellikleri

Gümüş mikrop öldürücü etkiye sahiptir ve hayvanlara zarar vermeden birçok mikroorganizmayı etkili bir şekilde öldürür .

 

 

HUWA-SAN VE İÇME SUYUNDA İZİN VERİLEN MAKSİMUM GÜMÜŞ SINIRLARI

 

                          USA            EU               UK             HUWA-SAN(20 ppm)

            Gümüş kolloid, doğal antibiyotiktir ve enfeksiyonlara karşı koruyucudur. Katalizör olarak hareket eder ve bakteri,

virüs ve mantarların oksijen için gerekli olan enzimlerini saf dışı bırakır.

  • Gümüş kolloid, 1938 yılından itibaren kullanılmaya başlamıştır. Birçok insan, büyükanne-babalarının, sütlerine,

tazeliğini muhafaza etmeleri için oda sıcaklığında, gümüş dolar koyduklarını hatırlatırlar.

  •    Yüzyılın sona ermesiyle, bilim adamları, vücudun en önemli sıvılarının, doğal olarak kolloid halde bulunan sıvılar olduğunu keşfetmişlerdir.

 Robert O. Becker,M.    D. spinal kord ve organlarda rejenerasyon çalışmaları sırasında,gümüş iyonlarının kemiklerde

büyümeyi teşvik ettiği ve etraftaki bakterileri öldürdüğünü keşfetmiş. Bilimsel Diyet isimli derginin 1978 Mart sayısında,

gümüşün modern tıbbın harikası olduğunu ortaya çıkaran araştırma için teşekkür etmektedir, antibiyotik yarım düzine farklı   organizmayı öldürebilmekte iken gümüş için bu sayı 650'dir ve direnç kazanmış zincirler gelişmemektedir.

    Virüs, mantar, bakteri yada tek hücreli diğer patojenlerin yakınında bulunan gümüş kolloid bu organizmaların oksijen

metabolizma enzimini saf dışı bırakır, bunu takiben birkaç dakika içinde patojenler ölür,ardından vücudun bağışıklık, lenfatik ve   arındırıcı sistemi sayesinde vücuttan atılırlar. Yararlı enzimleri yok eden farmakolojik antibiyotiklerden farklı olarak, gümüş kolloid tek hücreli canlıların enzimlerinden farklı olan doku-hücre enzimlerini sağlam bırakırlar.

 

 

Altın minerali                            gümüş minerali                                 platin minerali

 

Altın, Gümüş ve Platinin: Tıpta Kullanımı Araştırılıyo

Altın enjeksiyonu arteriti tedavi edebiliyor, gümüş kaplama ise hastane enfeksiyonları ile mücadele ediyor. Peta Bee, değerli metallerin tıpta nasıl kullanıldığını açıklıyor.

Değerli metaller, muhtemelen giderek artan bir şekilde, yazılan ilaç reçetelerinde yer alacaklar. Altın, gümüş ve platin metallerinin her biri son günlerde yapılan titiz bilimsel çalışmaların konusu oldular ve bu çalışmalarda, en şaşırtıcı alanlarda beklenmedik sonuçlar ortaya çıktı.

ALTIN

Altınkalp pili ve ensülin pompasından gebelik testi ve kanser tedavisine kadar her şeyde kullanılmaktadır. Dünya Altın Konseyi'nde endüstriyel uygulamalar bölümünün başkanı Dr. Richard Holliday:

"Altının tıpta kullanımının uzun bir tarihi vardır. Eski Çin'de doktorlar, altının sağlık alanında şöhretinden ötürü içeceklere ince altın parçaları ekliyorlardı ve hala altın Hint Ayurveda tıbbının bazı alanlarında yaygın bir şekilde kullanılmaktadır" diyor. 

Batı tıbbında, altın ilk kez 100 yıl önce ortaya çıktı. Romotologlar(romatizmal hastalık uzmanları), altının anti-enflamatuar(iltihap önleyici) etkisinden dolayı onu keşfettiler, saf altından yapılan  enjeksiyonlar, (genellikle uyluk ve kalça kaslarına) eklemlerin ağrılı ve yangılı olduğu otoimmün bir hastalık olan eklem iltihabı tedavisinde bazı başarılar gösterdi. Arthritis Research Campaign (Artrit Araştırma Kampanyası- ARC)'den bir sözcü:

"Kas içine yapılan altın enjeksiyonları, şişme-kabarma, sertlik ve ağrıyı azaltması nedeniyle kullanıldığını, ancak bunların mide bulantısının yanı sıra, kan, böbrek ve deri problemlerini kapsayan bazı muhtemel yan etkiler ortaya koyabildiğini bu sebeple de altın enjeksiyonlarının diğer ilaçlar başarısız olduğunda uygulanacak son çare olduğunu doğruladı."

Bununla birlikte, yeni geliştirilen araştırmalar durumu değiştirebilir. Washington Üniversitesi'nde yapılan deneyler, eklem iltihaplı insanların %50'sinden fazlasının -ki İngiltere'de 350.000 kişi bu hastalıktan etkilenmektedir- altın enjeksiyonlarından faydalanabileceğini göstermektedir.

Danimarka'da henüz geliştirilme aşamasında olan bir çalışma, genellikle yıpranma ve aşınma ile eklem yüzeyleri zarar gördüğü zaman meydana gelen ağrılı bir rahatsızlık olan diz osteoartritinden muzdarip kişilere, altın enjeksiyonunun fayda sağlayıp sağlamayacağını araştırıyor. Altının, kıkırdak ve kemiğe olan zararın, eklemlerdeki ağrıyı azaltarak yavaşlattığı düşünülüyor.

Dr. Richard Holliday bu konuda şunları söylüyor:

"Minik altın taneleri, prostat kanserinin tedavisinde de kullanılıyor. Altın X ışınlarını geçirmez. Öyle ki prostat etrafına bu taneciklerin yerleştirilmesi, doktorların tedavilerine daha etkili bir şekilde odaklanmalarına yardım ediyor. Bu gelişmiş hassasiyet, ışın tedavisi için daha çok hedeflenmiş alana ve daha duyarlı bir radyasyon dozuna imkân vermektedir. Bu çok potansiyelli kanser ilaçları, altın partiküllerine tutunarak, daha sonra vücutta bulunan tümörleri seçerek onlara tutunurlar. Normal kemoterapi tedavisi, hastalıklı hücrelerin yanı sıra sağlıklı olanları da öldürürken, bu yöntem, çok iyi odaklanarak, sadece kanserli hücreleri hedef almaktadır."

Cy rImmune Science adlı bir Amerikan şirketi, şu an insanlı deneylerinde, kemoterapi ilaçlarını vücutta dağıtmak için altın kullanıyor. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT)'ndeki bilim adamları, HIV için de aynı yolla çalışan tedaviler geliştiriyor.

PLATİN

70'li yıllardan bu yana, testis ve yumurtalık kanserini tedavide kullanılan ilaçlar, en nadir ve değerli metal olan platin içermektedirler. Şimdi, hastalığın diğer formları da listeye eklendi. Birleşik Krallık Kanser Araştırma Kurumu'nun, kanser bilgi direktörü Dr. Lesley Walker bu konuda şunları söylüyor:

"Sıklıkla kullanılan kemoterapi ilaçlarının çeşitli tipleri, platinden elde edilmektedir. Bizim bilim adamlarımız, akciğer, testis, yumurtalık, baş ve boyun kanserlerinin en başarılı tedavilerinden ikisi olan ve içerisinde platin bulunan carboplatin ve cisplatin isimli ilaçları geliştirmeye yardımcı oldular." Platin, kanser hücrelerinin RNA ve DNA'larına etki ederek sonuç olarak onları imha eder."

 

GÜMÜŞ

1940'dan önce gümüş, tehlikeli bakterileri öldürmenin güçlü bir yolu olarak, yaygın bir şekilde kullanılıyordu. Ancak antibiyotiklerin keşfiyle gözden düştü. Şimdi bilim adamları, gümüşün, potansiyel etkilerini ve yapışkan plasterlerden, yanık sargılarına ve mide ülseri tedavisine kadar her şeye dahil edilebilen kollodial gümüşü (gümüş partiküllerinden yapılmış sıvı bir süspansiyon, bazen nanogümüş olarak da adlandırılır) tekrar keşfediyorlar. Kollodial gümüş, aynı zamanda yenidoğan göz enfeksiyonlarında önleyici bir tedbir olarak da kullanılmaktadır.

Geçen yıl gümüşün, hastanelerdeki bakteri seviyesini nasıl düşürebildiğini araşıtran ilk çalışma the Heart of England NHS vakfı tarafından gerçekleştirildi. BioCote firması tarafından üretilen ve üretim aşamasında içinde gümüş, kullanılan malzeme ve mobilyalar, araştırmacılar tarafından test edildi.

Bilim adamlarının sonuçları, gümüş bazlı ürünler içeren hastane servislerinin – buna perde, çöp bidonu, fayans, kapı kolu ve elektrik düğmesi de dahil – hastanenin diğer servislerine oranla çevredeki bakteri sayısını %95,8 oranında düşürdüğünü gösterdi. Gümüş içeren mobilyalarda ise, %92,6 daha az yüzey bakterisine rastlandı.

Gümüşün mikropları defeden gücünü daha ileri düzeyde incelemek için, çeşitli NHS kurumlarından sağlık uzmanlarının katıldığı özel bir panel düzenlendi. BioCote'da çalışan polimer kimyacısı Matthew Harte:

"Romalılar, gümüşün suyu arıttığını keşfetmişlerdi" diyor.

UCLH'de hizmet direktörü Trvor Payne ise bu konuda şunları söylüyor:

"Londra Üniversitesi Koleji hastanesi (UCKH), Birmingham hastanesi ve Kraliyet ortopedi hastanesi de dahil yüzlerce Birleşik Krallık hastanesi bununla tanıştırıldı. Gümüş içeren ürünler, hayat kurtarıyor. Çoğu hastane zaten bunları kullanıyor. Çünkü bir kapıyı açtığınız da veya el kurutucusunu kullandığınızda, daha düşük bakteri seviyesi ve daha az kontaminasyon riski söz konusu olur."

Royal London homoeopatic hastanesi Marigold Kliniği şefi Dr. Tariq Khan, Great Ormond Street çocuk hastanesi uzmanları ile birlikte, Carnation Silversocks (Karanfil Gümüş Çoraplar) adı verilen bir ürün geliştirdi. Çoraplar öncelikle, gümüş kaplanmış pamuk ipliğinden yapıldı ve en ufak dokunuşta cildin kabarmasına neden olan bir hastalık olan epidermoliz büllozalı hastalar için geliştirildi. Ancak sonradan çorapların, kokuyu emme gibi başka faydalara sahip olduğu da anlaşıldı. Bunun dışında   gümüş, metaller arasında en yüksek termal iletkenliğe sahiptir ve ayakları kışın sıcak, yazında serin tutar.

Örneğin; Brita firması tarafından yapılan bazı su filtreleri, su kartuşu kullanımdayken, bakteri artışını engelleyen özel bir gümüş uygulaması (arındırıcı) içermektedirler. Kolloidal gümüş malzemeleri, sağlık malzemeleri satan dükkanlardan satın alınılabilir. Bununla beraber, Harvard Üniversitesi'nden yayınlanan bir rapor, geçen sene ağızdan gümüş almanın, her hangi bir faydası olduğuna dair bir kanıt bulunmadığı ile ilgili uyarmıştı. Gerçekte, gümüş partikülleri, vücutta biriktiği takdirde, baş ağrısı, mide bozukluğu ve cildin mavimsi gri renge dönmesi gibi yaygın yan etkilere neden olmaktadır. Leeds Metropolitan Üniversitesi'nde diyetisyen olan Louise Sutton, bu konuyla ilgili olarak:

"Gümüş, temel minerallerden biri değildir, bu yüzden günlük diyetimizde gümüş tüketmeye ihtiyacımız yoktur" şeklinde açıklama yaptı.

Güncelleme: 20/10/2008
Kaynak:
Peta Bee, "The Golden Touch", The Guardian, Çev. Kader Demirpehlivan, yaklasansaat.com, 26/8/2008.

 

Domuz gribi veya herhangi bir gribe karşı koruma kalkanı, çok eskilerde tedavi amaçlı kullanılan "koloidal gümüş"tür. Koloidal yapıdaki gümüş metalini, güvenle tüketebilir ve vücudunuzda kullanabilirsiniz. Bakteri ve virüsler, koloidal gümüşe karşı direnç geliştiremiyorlar.

Gümüş, bütün bakteri ve patojenlerdeki hayati öneme sahip enzim ve mekanizmayı çökertiyor. Böylece hayatlarına devam edemiyorlar. Sağlığımızı korumak amacıyla, günde birkaç çay kaşığı almak iyidir. Şayet, deneyimli hastaysanız, daha fazla koloidal gümüş alınabilir. 

Koloidal gümüş
, 1930'larda sağlık alanında tedavi amaçlı kullanıldı. Ancak, özellikle de o zamanda, üretiminin çok pahalı ve zor olmasından dolayı, ilaç şirketleri koloidal gümüşe karşı, üretimi ve satışı daha ucuz olan alternatif ürünler (antibiyotikler gibi) geliştirdi. Ancak şu an çok sayıda mikrop, antibiyotiklere karşı bağışıklık ve direnç geliştirmiş durumda.  

Domuz gribi
için, hali hazırda güvenilir bir aşı bulunmuyor. Domuz gribi suşu (nesli), çeşitli türlerden suşların karışımı olduğu için, sorun çok daha karmaşık ve ciddi anlamda düşünülmesi gerekiyor.
Kolloidal gümüşü, güvenle alabilirsiniz. Ancak gümüşü tüketirken, dikkat etmeniz gereken nokta şudur; kolloidal gümüş, ince bağırsaktaki iyi bakterilere de zarar vereceği için, düzenli olarak yoğurt tüketmelisiniz. Koloidal gümüşü üreten çeşitli şirketler bulunmaktadır.

Güncelleme: 07/05/2009
Kaynak:
Babu G. Ranganathan, "Colloidal Silver can be Best Defense Against Swine Flu", pravda.ru, Çev. Dr. Erman Gündoğdu, yaklasansaat.com, 30/04/2009.

www.eczane.webnode.com