Kolesterole Doğal Çözüm

Artık yan etkisiz, kas ağrısı çekmeden, doğal bir şekilde kolesterolünüzü düşürebilirsiniz!

  

MycoPro Red Yeast Rice Complex, Monascus purpureus (standardize %0.4 Monacolin K), Shiitake ve CoQ10 içerir.

MycoPro Red Yeast Rice Complex çok daha düşük dozlarda, kimyasal yollarla üretilen kolesterol düşürücü ilaçlar kadar etki gösterir. Üstelik bu ilaçlar gibi herhangi bir yan etkisi yoktur!

Dünyada en önde gelen ölüm nedeni olan kalp ve damar hastalıkları ile direkt olarak ilişkili olan yüksek kolesterol oranları günümüzün en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Yüksek kolesterol oranları kalp krizi ve felcin en önemli risk faktörlerinden biridir.

Kolesterol düşürmek için kullanılan statin ilaçlarının şiddetli kas ağrılarından hazımsızlığa, hafıza kaybından karaciğer ve böbrek sorunlarına kadar uzanan bazen ölümle bile sonuçlanan birçok yan etkileri vardır. Bu ilaçların yan etkilerinin bu kadar çok olması, kolesterol sorunu yaşayan kişilerin ilacı bırakmalarına sebep olmakta, bunun sonucunda da bu kişilere kalp ve damar rahatsızlığına giden yolun kapısını açmaktadır.

Monacolin K kimyasal yollarla üretilen kolesterol düşürücü ilaçlarda bulunan Lovastatin’in doğal formudur. Kimyasal olarak Lovastatin ile aynı özellikleri paylaşır. Ancak yapılan klinik çalışmalarda, MycoPro Red Yeast Rice Complex’in içerdiği Monacolin K’nın ve diğer aktif maddelerinin karaciğer ve böbreklere herhangi bir zararının olmadığı görülmüştür! Ayrıca yapılan araştırmalarda Red Yeast Rice’ın statin ilaçları gibi herhangi bir toksik etkisinin olmadığı tespit edilmiştir.

İçerikleri arasındaki Shiitake mantarının bağışıklık sistemini destekleyerek damar sertleşmesini (arteroskleroz) engeller. Shiitake mantarının içerisinde bulunan eritadenine ise statinlerden farklı bir yolla kolesterolü düşürür.

CoQ10, kolesterolü düşürmede yardımcı olması, arterosklerozu engellemesi ve yüksek kan basıncını düşürmesinden dolayı MycoPro Red Yeast Rice Complex’in formülüne dahil edilmiştir. Ayrıca CoQ10 kolesterol düşürmekle ortaya çıkabilecek kas ağrılarını da önler.

www.eczane.webnode.com